MAN TGX GX bulk semitrailer „Denkinger“ (Baden-Württemberg/Ehingen)
Product number:
122221
Listprice:
59,95 €
New in the fleet of the shipping company Denkinger from Ehingen is this graffiti-designed bulk silo semitrailer, which is equipped with the current MAN TGX GX tractor. More than 60 individual prints turn the white semitrailer into this impressive Herpa truck highlight.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 249 g |
| Release Date | November/December 2022 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New in the fleet of the shipping company Denkinger from Ehingen is this graffiti-designed bulk silo semitrailer, which is equipped with the current MAN TGX GX tractor. More than 60 individual prints turn the white semitrailer into this impressive Herpa truck highlight.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 249 g |
| Release Date | November/December 2022 |