Mercedes-Benz Atego '04 Ziegler extinguishing group vehicle LF 20/16 ZMT
Product number:
285285
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Ziegler |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | fire brigade |
| Material | plastic |
| Color | Red / yellow / white |
| Packaging dimensions LxWxH | 157 x 75 x 35 mm |
| Weight | 47.5 g |
| Production date | 09/2007 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Ziegler |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | fire brigade |
| Material | plastic |
| Color | Red / yellow / white |
| Packaging dimensions LxWxH | 157 x 75 x 35 mm |
| Weight | 47.5 g |
| Production date | 09/2007 |
| Limited quantity | 500 |