MAN TGS M concrete mixer
Product number:
301244
Listprice:
19,50 €
With the well-known mixing drum and the current 8x4 MAN chassis, this MAN TGS M enhances the construction vehicle fleet.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Silber |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 44.2 g |
| Release Date | September/October 2012 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
With the well-known mixing drum and the current 8x4 MAN chassis, this MAN TGS M enhances the construction vehicle fleet.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Silber |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 44.2 g |
| Release Date | September/October 2012 |