Mercedes-Benz Arocs 18 skip loader AK16 "Riwatrans"
Product number:
956604
Listprice:
34,95 €
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Riwatrans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 44 g |
| Production date | 05/2024 |
| Specialmodel Type | herpa fair model |
| Packaging | Exclusiv Serie silver |
| Limited quantity | 910 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Riwatrans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 44 g |
| Production date | 05/2024 |
| Specialmodel Type | herpa fair model |
| Packaging | Exclusiv Serie silver |
| Limited quantity | 910 |