Mercedes-Benz Axor euro box semitrailer decorated with flags, PC
Product number:
271318
Listprice:
49,24 €
An exclusive model for the Mercedes-Benz Collection shop. It was produced as a limited edition in the Private Collection.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mercedes-Benz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 75 mm |
| Weight | 251 g |
| Production date | 09/2004 |
| Limited quantity | 2000 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
An exclusive model for the Mercedes-Benz Collection shop. It was produced as a limited edition in the Private Collection.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mercedes-Benz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 75 mm |
| Weight | 251 g |
| Production date | 09/2004 |
| Limited quantity | 2000 |