Iveco Stralis XP box semitrailer "Herpa Christmas Truck 2018"
Product number:
308960
Listprice:
39,95 €
New type! The current Iveco Stralis enhances the Herpa range. First model is the legendary annual Herpa Christmas truck, once again featuringelaborate raster scan prints.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Herpa Miniaturmodelle |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 57 g |
| Release Date | September/October 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! The current Iveco Stralis enhances the Herpa range. First model is the legendary annual Herpa Christmas truck, once again featuringelaborate raster scan prints.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Herpa Miniaturmodelle |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 57 g |
| Release Date | September/October 2018 |