Liebherr LTM 1300-6.2 mobile crane Felbermayr
Product number:
312228
Listprice:
89,95 €
The new Liebherr LTM 1300-6.2 mobile crane from Felbermayr is also being produced by Herpa as a limited-edition model. The sophisticated functional model can be extended up to a model height of 90 cm by means of the enclosed mast components.
| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Felbermayr Österreich |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | construction machinery |
| Material | plastic |
| Color | Light Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 340 x 250 x 75 mm |
| Weight | 620.1 g |
| Release Date | September/October 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The new Liebherr LTM 1300-6.2 mobile crane from Felbermayr is also being produced by Herpa as a limited-edition model. The sophisticated functional model can be extended up to a model height of 90 cm by means of the enclosed mast components.
| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Felbermayr Österreich |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | construction machinery |
| Material | plastic |
| Color | Light Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 340 x 250 x 75 mm |
| Weight | 620.1 g |
| Release Date | September/October 2020 |