Iveco S-Way LNG curtain semitrailer „Reinert Logistics“
Product number:
313889
Listprice:
39,95 €
New in the Reinert fleet as well as at Herpa is the new Iveco S-Way with gas tanks. The Herpa model is manufactured with a printed tank on the tractor, and with the familiar curtain canvas trailer.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 97 g |
| Release Date | July/August 2021 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New in the Reinert fleet as well as at Herpa is the new Iveco S-Way with gas tanks. The Herpa model is manufactured with a printed tank on the tractor, and with the familiar curtain canvas trailer.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 97 g |
| Release Date | July/August 2021 |