Iveco S-Way walking floor semitrailer truck "Brokamp"
Product number:
315333
Listprice:
42,95 €
Brokamp, a company specializing in waste disposal and container services, is located in Western Münsterland. New in the fleet are this Iveco S-Way tractor realized on the Herpa model as well as the newly designed walking floor semitrailer. This special model combination is produced by Herpa in a limited edition.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | July/August 2022 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Brokamp, a company specializing in waste disposal and container services, is located in Western Münsterland. New in the fleet are this Iveco S-Way tractor realized on the Herpa model as well as the newly designed walking floor semitrailer. This special model combination is produced by Herpa in a limited edition.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | July/August 2022 |