MAN TGS M Euro 6 dump truck
Product number:
305204
Listprice:
22,50 €
Herpa’s construction vehicle fleet is enhanced by the current MAN TGS M with Euro 6 chassis as four-wheel dumper in orange.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 35.9 g |
| Release Date | November/December 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Herpa’s construction vehicle fleet is enhanced by the current MAN TGS M with Euro 6 chassis as four-wheel dumper in orange.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 35.9 g |
| Release Date | November/December 2015 |