MAN TGS M all-wheel rigrid tractor, flame red
Product number:
158305-003
Listprice:
12,50 €
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | flame red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 33.8 g |
| Release Date | May/June 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | flame red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 33.8 g |
| Release Date | May/June 2013 |