Iveco Stralis NP 460 refrigerated box trailer „Müller Fleisch“
Product number:
312257
Listprice:
39,95 €
New type! The company Müller Fleisch from Birkenfeld in Baden-Württemberg also relies on alternative power in its fleet. Besides Scania tractors, this current Iveco Stralis NP is also on the road nationwide with a refrigerated trailer.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Müller |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 91.9 g |
| Release Date | July/August 2020 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! The company Müller Fleisch from Birkenfeld in Baden-Württemberg also relies on alternative power in its fleet. Besides Scania tractors, this current Iveco Stralis NP is also on the road nationwide with a refrigerated trailer.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Müller |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 91.9 g |
| Release Date | July/August 2020 |