MAN TGL ´08 three way dumper
Product number:
301251
Listprice:
18,50 €
The construction vehicle series is also enhanced in the smaller vehicle section. The smaller MAN TGL is released as two-axle 3-way discharge skip.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Silber |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 35 mm |
| Weight | 25.7 g |
| Release Date | September/October 2012 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The construction vehicle series is also enhanced in the smaller vehicle section. The smaller MAN TGL is released as two-axle 3-way discharge skip.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Silber |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 35 mm |
| Weight | 25.7 g |
| Release Date | September/October 2012 |