Iveco S-Way Stöffelliner semitrailer “Jack Janssen”
Product number:
314435
Listprice:
42,95 €
The unusual and beautiful design of the vehicles of the shipping company Jack Janssen from Rhede in Lower Saxony serves as an original for a new vehicle once again, after the Renault T. The second model to be released by Herpa is the new Iveco S-Way with a one-off edition Stöffelliner semitrailer.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | January/February 2022 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The unusual and beautiful design of the vehicles of the shipping company Jack Janssen from Rhede in Lower Saxony serves as an original for a new vehicle once again, after the Renault T. The second model to be released by Herpa is the new Iveco S-Way with a one-off edition Stöffelliner semitrailer.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95 g |
| Release Date | January/February 2022 |