MAN TGS NN skip loader AK12, municipal orange
Product number:
319768
Listprice:
34,95 €
The range of construction vehicles in the municipal orange color scheme is completed by the Meiller AK12 skip loader.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | municipal vehicles |
| Material | plastic |
| Color | municipal orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90 g |
| Release Date | News IV, September/October 2025 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The range of construction vehicles in the municipal orange color scheme is completed by the Meiller AK12 skip loader.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | municipal vehicles |
| Material | plastic |
| Color | municipal orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 90 g |
| Release Date | News IV, September/October 2025 |