MAN TGE bos low roof, ultramarine blue
Product number:
095853
Listprice:
18,95 €
New type! In addition to its almost identical brother, the Volkswagen Crafter, Herpa also presents the MAN TGE with a low-profile roof, but as a box van in ultramarine blue.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Material | plastic |
| Color | ultramarine blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 29.1 g |
| Release Date | January/February 2021 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! In addition to its almost identical brother, the Volkswagen Crafter, Herpa also presents the MAN TGE with a low-profile roof, but as a box van in ultramarine blue.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Material | plastic |
| Color | ultramarine blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 29.1 g |
| Release Date | January/February 2021 |