Iveco S-Way tractor, red
Product number:
313452
Listprice:
16,95 €
The new Iveco S-Way tractor is based on the chassis of the Iveco Stralis, but the cab was entirely redesigned. In a red color scheme, the new Iveco S-Way tractor unit will initially be available in a limited edition.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 40 g |
| Release Date | May/June 2021 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The new Iveco S-Way tractor is based on the chassis of the Iveco Stralis, but the cab was entirely redesigned. In a red color scheme, the new Iveco S-Way tractor unit will initially be available in a limited edition.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 40 g |
| Release Date | May/June 2021 |