MAN TGS M refrigerated box trailer "EDEKA"
Product number:
308557
Listprice:
39,95 €
These EDEKA refrigerated box trailers are operated daily to supply EDEKA markets nationwide. The MAN truck of the latest version pulls a tandem trailer with underfloor refrigerator.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | EDEKA |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95.3 g |
| Release Date | March/April 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
These EDEKA refrigerated box trailers are operated daily to supply EDEKA markets nationwide. The MAN truck of the latest version pulls a tandem trailer with underfloor refrigerator.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | EDEKA |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95.3 g |
| Release Date | March/April 2018 |