Mercedes-Benz Actros lowboy semitrailer "Mammoet"
Product number:
261173
Listprice:
38,98 €
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mammoet |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Black red |
| Packaging dimensions LxWxH | 485 x 75 x 50 mm |
| Weight | 131.4 g |
| Production date | 09/2002 |
| Limited quantity | 1650 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mammoet |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Black red |
| Packaging dimensions LxWxH | 485 x 75 x 50 mm |
| Weight | 131.4 g |
| Production date | 09/2002 |
| Limited quantity | 1650 |