MAN TGA XXL jumbo box semitrailer "Charles Knie"
Product number:
303668
Listprice:
29,50 €
The German circus Charles Knie once again provides the pattern for a Herpa miniature model. The MAN TGA XXL pulls a jumbo box trailer used to transport animals.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Circus Charles Knie |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 83.8 g |
| Release Date | September/October 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The German circus Charles Knie once again provides the pattern for a Herpa miniature model. The MAN TGA XXL pulls a jumbo box trailer used to transport animals.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Circus Charles Knie |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 83.8 g |
| Release Date | September/October 2014 |