Mercedes-Benz Actros L curtain canvas semitrailer "Werner"
Product number:
271011
Listprice:
23,60 €
Werner Spedition Transport & Logistik, a midsize transport company, seated in Appenweier in Germany's southwestern state of Baden-Wuerttemberg, was founded in 1954. With its modern fleet, the company serves lots of destinations in all of Germany, neighboring Switzerland, and Alsace in France.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Werner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 88 g |
| Production date | 06/2004 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Werner Spedition Transport & Logistik, a midsize transport company, seated in Appenweier in Germany's southwestern state of Baden-Wuerttemberg, was founded in 1954. With its modern fleet, the company serves lots of destinations in all of Germany, neighboring Switzerland, and Alsace in France.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Werner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Green red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 88 g |
| Production date | 06/2004 |
| Limited quantity | 500 |