MAGIC DAF XF euro box trailer "Kuemmerling"
Product number:
451116
Listprice:
7,70 €
MAGIC: that is the series for model railroad fans who are looking for low-price diorama components. The trailer carries a sticker with a full "Kuemmerling" bottle on the right side, while on the left side of the trailer, it is empty.
| Manufacturer | DAF |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kümmerling |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Green white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 114 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
MAGIC: that is the series for model railroad fans who are looking for low-price diorama components. The trailer carries a sticker with a full "Kuemmerling" bottle on the right side, while on the left side of the trailer, it is empty.
| Manufacturer | DAF |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kümmerling |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Green white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 75 x 35 mm |
| Weight | 114 g |