MAN TGS L Euro 6 dumper semitrailer
Product number:
306478
Listprice:
24,95 €
The current MAN TGS L enhances Herpa’s orange construction vehicles along with the current Schmitz tipper Trailer.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 55 g |
| Release Date | November/December 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The current MAN TGS L enhances Herpa’s orange construction vehicles along with the current Schmitz tipper Trailer.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 55 g |
| Release Date | November/December 2016 |