Mercedes-Benz Actros Streamspace 2.5 Jumbo refrigerated semitrailer lowliner "Galliker" (CH)
Product number:
923903
Listprice:
26,06 €
There is a series with model vehicles from home especially for Switzerland. All models are produced in a unique edition for Switzerland specialist retailers. Now reserve your personal collector's item with your specialist.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Galliker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Wine red and white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 35 mm |
| Weight | 89.4 g |
| Production date | 04/2016 |
| Limited quantity | 700 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
There is a series with model vehicles from home especially for Switzerland. All models are produced in a unique edition for Switzerland specialist retailers. Now reserve your personal collector's item with your specialist.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Galliker |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Wine red and white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 35 mm |
| Weight | 89.4 g |
| Production date | 04/2016 |
| Limited quantity | 700 |