MAN TGS LX Euro 6c swapcontainer trailer „Wittener Transport Kontor / Stratmann“ (Nordrhein-Westfalen / Witten)
Product number:
311021
Listprice:
44,95 €
The transport company WTK Stratmann, which specializes in the transport of liquid goods, is based in Witten. The current MAN is pulling a semitrailer with a swap container, which features the company's design.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wittener Transport |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 76.7 g |
| Release Date | November/December 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The transport company WTK Stratmann, which specializes in the transport of liquid goods, is based in Witten. The current MAN is pulling a semitrailer with a swap container, which features the company's design.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wittener Transport |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 76.7 g |
| Release Date | November/December 2019 |