Mercedes-Benz Actros L dump semitrailer "BST"
Product number:
900409
Listprice:
24,50 €
Bietigheimer Satteltransporte has been on the market for over 20 years. Herpa has already released several model vehicles of the forwarding company. This model is one of two, especially produced for Herpa eXtra.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | BST |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 200 x 75 x 35 mm |
| Weight | 54 g |
| Production date | 04/2011 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Bietigheimer Satteltransporte has been on the market for over 20 years. Herpa has already released several model vehicles of the forwarding company. This model is one of two, especially produced for Herpa eXtra.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | BST |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 200 x 75 x 35 mm |
| Weight | 54 g |
| Production date | 04/2011 |
| Limited quantity | 500 |