MAN TGE double cabin with platform, communal orange
Product number:
093453
Listprice:
18,95 €
New type! The new MAN TGE is now also available with doublecab and platform - for model builders and model railroaders also available as Minikit in white sans the striking warning prints.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | municipal vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 28.6 g |
| Release Date | January/February 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! The new MAN TGE is now also available with doublecab and platform - for model builders and model railroaders also available as Minikit in white sans the striking warning prints.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Collection | municipal vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 122 x 60 x 36 mm |
| Weight | 28.6 g |
| Release Date | January/February 2018 |