MAN TGS LX stake trailer with loading "Kollan & Klein"
Product number:
157490
Listprice:
26,50 €
The transport company Kollan & Klein is based in Gnewikow/Brandenburg. The miniature model, loaded with short wood is equipped with a fender.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kollan & Klein |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 380 x 75 x 35 mm |
| Weight | 144 g |
| Release Date | November/December 2010 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The transport company Kollan & Klein is based in Gnewikow/Brandenburg. The miniature model, loaded with short wood is equipped with a fender.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kollan & Klein |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 380 x 75 x 35 mm |
| Weight | 144 g |
| Release Date | November/December 2010 |