MAN TGA XXL low boy semitrailer "Kahl heavy duty"
Product number:
153195
Listprice:
25,25 €
Original for this model is a MAN TGA-Lowboy semitrailer of the shipping company Kahl from Moers, near Düsseldorf.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kahl Schwerlast |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Green red |
| Packaging dimensions LxWxH | 480 x 76 x 50 mm |
| Weight | 128.2 g |
| Release Date | March/April 2007 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Original for this model is a MAN TGA-Lowboy semitrailer of the shipping company Kahl from Moers, near Düsseldorf.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kahl Schwerlast |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Green red |
| Packaging dimensions LxWxH | 480 x 76 x 50 mm |
| Weight | 128.2 g |
| Release Date | March/April 2007 |