MAN TGS M dumper 3-axle with Goldhofer TU 3
Product number:
307918
Listprice:
34,95 €
Herpa´s orange construction vehicle fleet is enhanced with a three-axle MAN dump truck pulling a Goldhofer TU 3 flatbed Trailer.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 60.6 g |
| Release Date | September/October 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Herpa´s orange construction vehicle fleet is enhanced with a three-axle MAN dump truck pulling a Goldhofer TU 3 flatbed Trailer.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 60.6 g |
| Release Date | September/October 2017 |