MAN TGA XLX fuel tank semitrailer "SSL"
Product number:
232340
Listprice:
29,75 €
Both, the shipping company Nordtank and the SSL Spedition and Logistik GmbH are subsidiaries of the Stermann company group with headquarters in the North Rhine-Westphalian Hopsten.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | SSL |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silber |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 80 g |
| Production date | 01/2007 |
| Limited quantity | 1200 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Both, the shipping company Nordtank and the SSL Spedition and Logistik GmbH are subsidiaries of the Stermann company group with headquarters in the North Rhine-Westphalian Hopsten.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | SSL |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silber |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 80 g |
| Production date | 01/2007 |
| Limited quantity | 1200 |