Kenworth road train 2x 40ft. Container "Hapag Lloyd"
Product number:
146029
Listprice:
26,26 €
| Manufacturer | Kenworth |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Hapag-Lloyd |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 152 x 36 mm |
| Weight | 197.2 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Kenworth |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Hapag-Lloyd |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 152 x 36 mm |
| Weight | 197.2 g |