MAN TGS M Euro 6 dump truck 4-axle
Product number:
303354
Listprice:
19,50 €
The series of neutral-color construction vehicles is enhanced by a four-axle round trough truck with currentMAN TGS M cab.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 41.7 g |
| Release Date | March/April 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The series of neutral-color construction vehicles is enhanced by a four-axle round trough truck with currentMAN TGS M cab.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | construction site vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 41.7 g |
| Release Date | March/April 2014 |