MAN TGX GX Individual Lion tractor, black
Product number:
313728
Listprice:
19,95 €
New type! In a unique limited edition, the new MAN TGX GX Individual Lion tractor will also be released in a black color scheme. On this model, the lamp bracket and the fanfares mounted come in chrome.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | black |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 41 g |
| Release Date | July/August 2021 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! In a unique limited edition, the new MAN TGX GX Individual Lion tractor will also be released in a black color scheme. On this model, the lamp bracket and the fanfares mounted come in chrome.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | black |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 41 g |
| Release Date | July/August 2021 |