MAN TGS M 6x6 winter services kommunal
Product number:
307772
Listprice:
29,95 €
New type! New on this vehicle is the gritting unit which is attached to the flatbed with two spigots. The model is also available as Minikit Version.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Winterdienst |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | municipal vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 200 x 76 x 36 mm |
| Weight | 60.6 g |
| Release Date | September/October 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
New type! New on this vehicle is the gritting unit which is attached to the flatbed with two spigots. The model is also available as Minikit Version.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Winterdienst |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | municipal vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Orange |
| Packaging dimensions LxWxH | 200 x 76 x 36 mm |
| Weight | 60.6 g |
| Release Date | September/October 2017 |