Mercedes-Benz Actros LH '02 Jumbo case trailer train special box
Product number:
279505
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mercedes-Benz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Orange / white |
| Packaging dimensions LxWxH | 262 x 73 x 76 mm |
| Weight | 260 g |
| Production date | 09/2006 |
| Limited quantity | 1000 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Mercedes-Benz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Material | plastic |
| Color | Orange / white |
| Packaging dimensions LxWxH | 262 x 73 x 76 mm |
| Weight | 260 g |
| Production date | 09/2006 |
| Limited quantity | 1000 |