MAN TGS LX Euro 6 Empl Bison "Kelpin"
Product number:
308410
Listprice:
59,95 €
In the Vogtland, directly at the highway A72, theheadquarters of the towing service Kelpin are located. The company also operates this recovery vehicle.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kelpin |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | recovery vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 50 mm |
| Weight | 58 g |
| Release Date | January/February 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
In the Vogtland, directly at the highway A72, theheadquarters of the towing service Kelpin are located. The company also operates this recovery vehicle.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kelpin |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | recovery vehicles |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 50 mm |
| Weight | 58 g |
| Release Date | January/February 2018 |