Mercedes-Benz Actros LH silo semitrailer "truckdrive"
Product number:
286268
Listprice:
24,50 €
Truckdrive is a merger of independent repair shops for utility vehicle parts and belongs to the CARAT group of Mannheim. Compared to the often more expensive original parts, nearly 100 Truckdrive partners Germany-wide are currently an alternative for forwarding and construction companies as well as logisticians.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Truck drive |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 261 x 75 x 35 mm |
| Weight | 87 g |
| Production date | 08/2007 |
| Limited quantity | 700 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Truckdrive is a merger of independent repair shops for utility vehicle parts and belongs to the CARAT group of Mannheim. Compared to the often more expensive original parts, nearly 100 Truckdrive partners Germany-wide are currently an alternative for forwarding and construction companies as well as logisticians.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Truck drive |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 261 x 75 x 35 mm |
| Weight | 87 g |
| Production date | 08/2007 |
| Limited quantity | 700 |