Mercedes-Benz Actros LH '02 (V8) Curtain plane hanger train
Product number:
284837
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Paul Schockemöhle |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 313 x 75 x 35 mm |
| Weight | 118 g |
| Production date | 06/2007 |
| Limited quantity | 650 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Paul Schockemöhle |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 313 x 75 x 35 mm |
| Weight | 118 g |
| Production date | 06/2007 |
| Limited quantity | 650 |