Low boy set "Westfracht/BUL Sachsen"
Product number:
151818
Listprice:
61,04 €
| Manufacturer | Liebherr, MAN, Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Westfracht BUL Sachsen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Blue green |
| Packaging dimensions LxWxH | 480 x 120 x 70 mm |
| Weight | 269.3 g |
| Release Date | November/December 2005 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Liebherr, MAN, Volkswagen |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Westfracht BUL Sachsen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | heavy duty |
| Material | plastic |
| Color | Blue green |
| Packaging dimensions LxWxH | 480 x 120 x 70 mm |
| Weight | 269.3 g |
| Release Date | November/December 2005 |