Liebherr crawler excavator Litronic R954 "Riwatrans"
Product number:
304283
Listprice:
30,50 €
The fictitious forwarding and construction company Riwatrans respectively Riwabau is expanded with a Liebherr crawler excavator produced as one-time edition.
| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Riwatrans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | construction machinery |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 200 x 75 x 50 mm |
| Weight | 77.2 g |
| Release Date | January/February 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The fictitious forwarding and construction company Riwatrans respectively Riwabau is expanded with a Liebherr crawler excavator produced as one-time edition.
| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Riwatrans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | construction machinery |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 200 x 75 x 50 mm |
| Weight | 77.2 g |
| Release Date | January/February 2015 |