Iveco Stralis XP volume semitrailer "Gruber Logistics"
Product number:
310512
Listprice:
39,95 €
Gruber Logistics has been a family business for over 80 years now, and its vehicles are used throughout Europe. Herpa is currently realizing an Iveco Stralis XP, which pulls a four-axle Meusburger trailer, and is being completely realized in the company colors.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Felbermayr Österreich |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 96.5 g |
| Release Date | July/August 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Gruber Logistics has been a family business for over 80 years now, and its vehicles are used throughout Europe. Herpa is currently realizing an Iveco Stralis XP, which pulls a four-axle Meusburger trailer, and is being completely realized in the company colors.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Felbermayr Österreich |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 96.5 g |
| Release Date | July/August 2019 |