Mercedes-Benz Actros Streamspace curtain canvas semitrailer "Trost/Alukönigstahl"
Product number:
924672
Listprice:
39,95 €
There is a series with model vehicles from home, especially for Austria. All models are produced in a unique edition for Austria. Now reserve your personal collector's item with your specialist.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Trost |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Signal green |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 40 x 75 mm |
| Weight | 87.6 g |
| Production date | 06/2016 |
| Limited quantity | 500 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
There is a series with model vehicles from home, especially for Austria. All models are produced in a unique edition for Austria. Now reserve your personal collector's item with your specialist.
| Manufacturer | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Trost |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Signal green |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 40 x 75 mm |
| Weight | 87.6 g |
| Production date | 06/2016 |
| Limited quantity | 500 |