Liebherr crawler excavator 954 Litronic Longfront with demolition cutter “Liebherr”
Product number:
152006-001
Listprice:
49,95 €
The well-known Liebherr Longfront crawler excavator appears in the Herpa range with a demolition cutter in grey, true to the original.
| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | construction machinery |
| Material | plastic |
| Color | yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 195 x 195 x 65 mm |
| Weight | 139.7 g |
| Release Date | November/December 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The well-known Liebherr Longfront crawler excavator appears in the Herpa range with a demolition cutter in grey, true to the original.
| Manufacturer | Liebherr |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | construction machinery |
| Material | plastic |
| Color | yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 195 x 195 x 65 mm |
| Weight | 139.7 g |
| Release Date | November/December 2019 |