Iveco S-Way curtain semitrailer „Smet“
Product number:
313650
Listprice:
39,95 €
The Italian-based transport company SMET has branches all over Europe as well as in North Africa. New to the SMET fleet is, of course, the new Iveco S-Way, which Herpa is producing in a unique edition with a curtain canvas semitrailer as a miniature model.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 94.8 g |
| Release Date | July/August 2021 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Italian-based transport company SMET has branches all over Europe as well as in North Africa. New to the SMET fleet is, of course, the new Iveco S-Way, which Herpa is producing in a unique edition with a curtain canvas semitrailer as a miniature model.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 94.8 g |
| Release Date | July/August 2021 |