MAN SÜ 240 "Bahnbus"
Product number:
304177
Listprice:
24,50 €
As part ofthe model railway inventory of the the IV era, the railway bus is an indispensable accessory but also a classic for the showcase.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | DB Deutsche Bundesbahn |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | bus |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 200 x 76 x 36 mm |
| Weight | 64.5 g |
| Release Date | January/February 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
As part ofthe model railway inventory of the the IV era, the railway bus is an indispensable accessory but also a classic for the showcase.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | DB Deutsche Bundesbahn |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | bus |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 200 x 76 x 36 mm |
| Weight | 64.5 g |
| Release Date | January/February 2015 |