Framo V901/2 with platform and canvas, blue
Product number:
303200
Listprice:
16,95 €
The Framo 901/2 now also enhances the range with thethen typical design sans advertisement print. The model is initially offered in blue. More color variations will follow.
| Manufacturer | Framo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Material | plastic |
| Color | Blue / light gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 120 x 60 x 36 mm |
| Weight | 22 g |
| Release Date | January/February 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Framo 901/2 now also enhances the range with thethen typical design sans advertisement print. The model is initially offered in blue. More color variations will follow.
| Manufacturer | Framo |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | van |
| Material | plastic |
| Color | Blue / light gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 120 x 60 x 36 mm |
| Weight | 22 g |
| Release Date | January/February 2014 |