KAMAZ-43118 canvas truck
Product number:
83SSM1316
Listprice:
69,50 €
The manufacturer Startscalemodels (SSM) is probably the largest provider of commercial vehicle modelsIn a scale 1:43. SSM offers an attractive relationship between price and detail. All models are made of metalMade and printed. You will be in oneHigh quality presentation showcase.
| Manufacturer | Kamaz |
|---|---|
| Scale | 1:43 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 250 x 111 x 100 mm |
| Weight | 591 g |
| Release Date | November/December 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The manufacturer Startscalemodels (SSM) is probably the largest provider of commercial vehicle modelsIn a scale 1:43. SSM offers an attractive relationship between price and detail. All models are made of metalMade and printed. You will be in oneHigh quality presentation showcase.
| Manufacturer | Kamaz |
|---|---|
| Scale | 1:43 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 250 x 111 x 100 mm |
| Weight | 591 g |
| Release Date | November/December 2018 |