Iveco Trakker swap-body truck "Fire Bridage"
Product number:
094610
Listprice:
29,95 €
This latest-generation Iveco Trakker with roll-off kinematics and a roll-off container is produced for the neutral fire brigade in the Herpa range. The vehicle receives the yellow stripe design.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Feuerwehr |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | fire brigade |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 55.5 g |
| Release Date | July/August 2019 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
This latest-generation Iveco Trakker with roll-off kinematics and a roll-off container is produced for the neutral fire brigade in the Herpa range. The vehicle receives the yellow stripe design.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Feuerwehr |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | truck (single) |
| Collection | fire brigade |
| Material | plastic |
| Color | red |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 55.5 g |
| Release Date | July/August 2019 |