Iveco S-Way box semitrailer „Herpa christmas truck 2021“
Product number:
314176
Listprice:
39,95 €
Herpa's Christmas truck presents itself in 2021 in the style of the legendary Herpa Monument truck, which is equipped with a new Iveco S-Way tractor unit. Of course, also this limited-edition model features the golden rims as well as a certificate enclosed.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 94 g |
| Release Date | September/October 2021 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Herpa's Christmas truck presents itself in 2021 in the style of the legendary Herpa Monument truck, which is equipped with a new Iveco S-Way tractor unit. Of course, also this limited-edition model features the golden rims as well as a certificate enclosed.
| Manufacturer | Iveco |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Material | plastic |
| Color | black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 94 g |
| Release Date | September/October 2021 |